default


Ciało-Sztuka-Ruch


CIAŁO-SZTUKA-RUCH to cykliczne wieczory odbywające się na scenie Mazowieckiego Instytutu Kultury, prezentujące szerokiej publiczności różnorodne formy i style tańca, w wykonaniu niezależnych tancerzy z Warszawy i z całej Polski. Pomysłodawcą oraz opiekunem artystycznym i merytorycznym wieczorów Ciało-Sztuka-Ruch jest dr hab. Aleksandra Dziurosz. Mazowiecki Instytut Kultury to jedyne miejsce w Warszawie, w którym regularnie (jeden raz w miesiącu) prezentowane jest niezależne, profesjonalne i półprofesjonalne środowisko tańca – młode pokolenie artystów nieinstytucjonalnych, którzy nie mają stałego dostępu do przestrzeni scenicznych. Do października 2015 odbyło się 18 edycji z cyklu Ciało-Sztuka-Ruch, w których wystąpiło ponad 490 wykonawców w ponad 110 etiudach choreograficznych. Każda edycja wieczorów Ciało-Sztuka-Ruch prezentuje oddzielny program artystyczny, składający się z kilku do kilkunastu prac choreograficznych w wykonaniu tancerzy z różnych dziedzin tańca (taniec współczesny, klasyczny, ludowy, nowoczesny, jazz, flamenco, step, taniec irlandzki itp.). Nasze wieczorny oglądane są każdorazowo przez ponad 100-osobową publiczność. Łącznie wieczory Ciało-Sztuka-Ruch obejrzało ponad 1600 osób.

Wieczór CIAŁO-SZTUKA-RUCH vol. 18 (Scena Elektoralna)

15/X/2015, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa
W programie spektakl „Performer” reż. i wykonanie: Bartosz Martyna. Wieczór współorganizowany przez Warszawski Teatr Tańca.

Wieczór CIAŁO-SZTUKA-RUCH vol. 17 (Scena Elektoralna)

16/IV/2015, Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa
W programie spektakle: „Mandatum” chor. Aleksandra Bożek-Muszyńska, wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Mate Tulipan oraz „PRZY PRZY hedonistyczna uprzykrzona historia przyjemności” koncepcja, reżyseria i choreografia: Anna Piotrowska, kreacja i wykonanie: Joanna Chitruszko, Anna Piotrowska.
Wieczór współorganizowany przez Warszawski Teatr Tańca.

Wieczór CIAŁO-SZTUKA-RUCH vol. 16 (Scena Elektoralna)

20/III/2014, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa
W programie: etiudy choreograficzne w wykonaniu: studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie, tancerzy Atelier WTT, Warszawskiego Teatru Tańca oraz niezależnych, solowych tancerzy: Małgorzaty Pianowskiej i Agaty Teodorczyk (flamenco). Wieczór współorganizowany przez Warszawski Teatr Tańca.

Wieczór CIAŁO-SZTUKA-RUCH vol. 15 (Scena E12)

5/XII/2013, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa
W programie: spektakl „Śmiecidło” Magdalena Wajzner / Anna Ignatowicz-Glińska oraz spektakl „action/CONTRaction/REaction” Warszawskiego Teatru Tańca. Wieczór współorganizowany przez Warszawski Teatr Tańca.

Wieczór CIAŁO-SZTUKA-RUCH vol. 14

20/VI/2013, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa
W programie: Teatr Tańca Modal_PL (premiera spektaklu), uczennice Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie, Zespół „Bartek” z Góry Kalwarii, uczestnicy warsztatów teatru ruchu dla osób niewidomych PATON, Warszawski Teatr Tańca, Atelier WTT, studenci Studia Tańca WTT. Wieczór współorganizowany przez Warszawski Teatr Tańca.

Wieczór CIAŁO-SZTUKA-RUCH vol. 13 (Scena E12)

18/IV/2013, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa
W programie: Mateusz Wójcik (absolwent Irish World Academy of Music and Dance), tancerze zespołów Cats Claw Crew i Kolokos, uczennice Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej, studenci Studia Tańca WTT, studenci Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Warszawski Teatr Tańca, Atelier WTT. Wieczór współorganizowany przez Warszawski Teatr Tańca.

Wieczór CIAŁO-SZTUKA-RUCH vol. 12 (Scena E12)

20/VI/2012, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa
W programie: Teatr Tańca Modal_PL, Korina Kordova, studenci Choreografii i Teorii Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, studenci Dziurosz Studio Tańca,  Warszawski Teatr Tańca, Atelier WTT. Wieczór współorganizowany przez Warszawski Teatr Tańca.

Wieczór CIAŁO-SZTUKA-RUCH vol. 11 (Scena E12)

27/III/2012, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa
W ramach Międzynarodowego Dnia Teatru Dotknij Teatru
W programie: Warszawski Teatr Tańca, Atelier WTT, studenci Dziurosz Studio Tańca oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Wieczór współorganizowany przez Warszawski Teatr Tańca.

Wieczór CIAŁO-SZTUKA-RUCH vol. 10 (Scena E12)

2/II/2012, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa
W programie: Warszawski Teatr Tańca oraz Atelier WTT. Premiera spektaklu "Wysypisko zużytych postaci kobiecych" (reż. A. Bartnikowski, chor. A. Dziurosz, wyk. Atelier WTT). Wieczór współorganizowany przez Warszawski Teatr Tańca.

Wieczór CIAŁO-SZTUKA-RUCH vol. 9 (IV Kwartalnik Ruchu)

21/XI/2011, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa
W programie: studenci Choreografii i Teorii Tańca oraz Rytmiki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, absolwent Irish World Academy of Music and Dance Mateusz Wójcik, studenci Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie, Warszawski Teatr Tańca, Atelier WTT, Dziurosz Studio Tańca. Wieczór współorganizowany przez Warszawski Teatr Tańca.

Wieczór CIAŁO-SZTUKA-RUCH vol. 8 (III Kwartalnik Ruchu)

26/IX/2011, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa
W programie: Teatr Tańca Inoj, Warszawski Teatr Tańca oraz Atelier WTT. Wieczór współorganizowany przez Warszawski Teatr Tańca.

Wieczór CIAŁO-SZTUKA-RUCH vol. 7 (II Kwartalnik Ruchu)

20/VI/2011, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa
W programie: Aleksandra Bożek-Muszyńska i Aleksandra Zdunek, Katarzyna Stefanowicz i Szkoła Wachlarzy, Warszawski Teatr Tańca, Atelier WTT, Dziurosz Studio Tańca, Teatr Rękawiczka z Garwolina, Wieczór współorganizowany przez Warszawski Teatr Tańca.

Wieczór CIAŁO-SZTUKA-RUCH vol. 6 (I Kwartalnik Ruchu)

21/III/2011, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa
W programie: tancerze Opery Nova z Bydgoszczy i Polskiego Baletu Narodowego z Warszawy, Warszawski Teatr Tańca, Atelier WTT, studenci Pedagogiki Baletowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, studenci Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Teatr Tańca Exceed z Warszawy, Grupa Latiga, uczestnicy projektu Inspiracje z Płońska oraz tancerze niezależni z Warszawy. Wieczór współorganizowany przez Warszawski Teatr Tańca.

Wieczór CIAŁO-SZTUKA-RUCH vol. 5

26/X/2010, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa
W programie: Grupa Teatralna Inspiracje w spektaklu „Źrenice”, „Rytuał-Ciało-Głos” (pokaz powarsztatowy), Atelier WTT w spektaklu "Baby-lon" oraz spektakl "Trans-form" (efekt projektu „Szwecja 2010”, organizowanego przez Warszawski Teatr).

Wieczór CIAŁO-SZTUKA-RUCH vol. 4

30/VI/2010, Natoliński Ośrodek Kultury, Warszawa
W programie spektakl premierowy w wykonaniu Atelier WTT "Baby-lon", Warszawski Teatr Tańca oraz zaproszeni goście – grupa tańca współczesnego Kamili Giergoń.

Wieczór CIAŁO-SZTUKA-RUCH vol. 3

18/VI/2009, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa
W programie etiudy choreograficzne w wykonaniu słuchaczy Dziurosz Studio Tańca, Atelier WTT oraz zaproszeni goście – studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i uczestnicy Projektu Inspiracje z Sokołowa Podlaskiego.

Wieczór CIAŁO-SZTUKA-RUCH vol. 2

19/I/2009, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa
W programie etiudy choreograficzne w wykonaniu słuchaczy Dziurosz Studio Tańca, Atelier WTT, Warszawskiego Teatru Tańca oraz zaproszeni goście – Kompania Taneczna Karoliny Kroczak i Teatr Tańca Mufmi Anny Piotrowskiej.

Wieczór CIAŁO-SZTUKA-RUCH vol. 1

4/IV/2008, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Warszawa
W programie Atelier WTT w spektaklu "Neu-tris" i "Day by day" oraz zaproszeni goście – Karolina Kroczak, Katarzyna Kizior i Szymon Osiński.